Онлайн навчання українською Корисні поради в навчанні Як підготуватися до ЗНО: 10 способів, які точно працюють

Як підготуватися до ЗНО: 10 способів, які точно працюють

З кожним місяцем все ближче здача ЗНО. Іспити – це просто етап життя, через який треба пройти, хочеш ти цього чи ні. Ти можеш всю дорогу від осені до весни страждати, а можеш зробити підготовку максимально легкою, приємною і цікавою. Як? Читай в нашому матеріалі.

Готуватися заздалегідь

Банально, але факт: чим раніше ти почнеш підготовку до іспитів, тим більше у тебе буде часу. При цьому важливі не додаткові зайві дні, а знання того, що вони у тебе є і ти можеш ними розпоряджатися – це знижує рівень тривожності.

Використовувати кілька джерел

Готуйся в школі, з репетитором, готуйся по додатках і відео-лекцій на YouTube, готуйся за довідниками і за підручниками. Єдина вимога до джерел – сучасність і відповідність критеріям нинішнього року: повір, навіть два роки тому завдання були зовсім іншими. Ось література для ЗНО 2021 з історії України, англійської мови, біологіїї, географії, математики, української мови та літератури, фізики та хімії.

Зробити підготовку ритмічною

Щоб організм не панікував, необхідно зробити підготовку настільки ритмічною, наскільки це можливо. А це значить – зробити собі чіткий та суворий розклад. Перш за все встанови годинник відбою та пробудження, потім – конкретні години підготовки, конкретні дні для кожного предмета. Так, рік доведеться жити в цих рамках, але воно того варте.

Відпрацювати завдання до автоматизму, особливо складні

ЗНО перевіряє не так знання, як уміння міркувати в стресових ситуаціях. Чим більш передбачувані будуть для тебе тести, тим менше ти будеш переживати на іспиті.

Готуватися з друзями

По-перше, разом веселіше. По-друге, ви можете допомогти один одному в найпроблемніших моментах.

Поговорити з тими, хто вже здав

В основному ти черпаєш інформацію про майбутню здачу від викладачів, максимум – від блогерів. Це непоганий спосіб підготувати себе до неминучого, але не забувай, що ЗНО здають щороку тисячі учнів – напевно знайдеться хтось, чий досвід буде тобі корисним. Зв’яжися з людьми зі своєї школи, які здавали іспити в минулому році: їм буде приємно поділитися досвідом, а ти зрозумієш, які є слабкі місця в підготовці.

Нагороджувати себе

Іспити – це важливий етап в побудові майбутнього освіти і кар’єри, але вони не повинні бути одним довгим стражданням. Не повіриш, але ми дуже схожі на песиків: чим більше ти себе нагороджувати і «дресируєш» на хороші речі, тим охочіше будеш робити їх знову і знову. Тому не соромся «перехвалити» себе й роби собі приємне кожен раз, коли ти закінчуєш підготовку.

Не забувати про тіло

Ще одна банальщина, але без неї нікуди. Обов’язково стеж за тим, щоб у тебе дотримувалися 3 заповіді гарного самопочуття – сон, рух, їжа. Стеж, щоб все було в нормі. Зрештою, іспити можна здати завжди, а ось нервові клітини відновлюються дуже довго.

Вивчати не тільки необхідне, але і цікаве

Розуміємо, що в суєті і підготовці складно займатися хобі, не те що шукати додаткові цікаві теми. Проте доведено, що ми краще запам’ятовуємо факти, з якими у нас є емоційний зв’язок. Іншими словами – ти легше запам’ятаєш те, що тобі подобається. Тому якщо ти готуєшся до ЗНО з історії, наприклад, вивчай не тільки нудні дати, але і забавні плітки з життя російських монархів. Готуєшся до фізики? Подивися «Теорію великого вибуху» і знайди в серії всі терміни, які ти розумієш.

Тренувати уважність

Чому талановиті та здібні учні часом не здають ЗНО? Не тому що не знають, а тому що хвилюються. Тривога «змушує» їх робити дурні помилки: написати власне ім’я неправильно, поставити не там хрестик, переплутати чистовик з чернеткою. Тому важливо прокачувати не тільки знання, а й концентрацію, уважність і точність. У цьому тобі допоможуть медитація, йога і техніки усвідомленості.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

8 причин вивчати математику (навіть якщо ви гуманітарій)8 причин вивчати математику (навіть якщо ви гуманітарій)

Вчителю математики може бути важко пояснити актуальність математичних понять, таких як дискримінант, студентам, які хочуть продовжити кар’єру в галузі гуманітарних наук.

6 причин продовжити навчання в магістратурі6 причин продовжити навчання в магістратурі

Ще десять років тому ми всі виходили з вузів фахівцями. Але в 2005 році Україна приєдналася до Болонського процесу – і вищу освіту “поділили” на бакалаврат і магістратуру.